מה צריך כדי ליהנות מחופשה מוצלחת בצפון? ארוחות גליליות משובחת עם או בלי בשר, טיול או שניים – מי ברכב ומי ברגל – ומנוחה בשלווה מופלאה. לפניכם  5 אטרקציות באזור תיירות עין זיוון שבצפון הגולן.

טיול ג'יפים וג'יפונים בהר השיפון
טיול שטח עם פיקניק בדרך עפר המתאימה לכל רכב עולה אל פסגתו הכפולה של הר השיפון, לתצפית היקפית מדהימה על מרחבי הגולן ועמק החולה. במקום תאטרון אבן שהוקם על מנת להנציח את לחימת חטיבה 679 במלחמת יום הכיפורים. אפשר להביא למקום ציוד פיקניק. נקודת תצפית יפיפייה על הסביבה.

סועדים במסעדה – המקום והמסעדה
בית הסמבוסק הינה מסעדה בכפר הדרוזי “מסעדה” שבצפון רמת הגולן .המסעדה מתמחה במאכלים אותנתים בדגש על מאפים בטבון (סמבוסק) בנוסף מגישים במקום חומוס ביתי ומבחר בשרים על האש ברמה סבירה.

ביקור טעים במיוחד במבשלת בירה בורהאוס
בורהאוס היא מסעדת בשרים איכותית בקצרין, בה מוגש תפריט דומה לקיים במבשלות איכות בעולם, בישול עם בירה טרייה בתפריט מבחר בשרים מעולים! מנות הדגל במקום כוללות תבשילי קדירה, נקניקיות בבירה, בשרים מיושנים בתהליך ייחודי לבורהאוס, דגים, מרקים, וקינוחים מיוחדים.

טיול רגלי קל ליד בריכת המשושים
הבריכה הטבעית שקירותיה עמודי משושים מושכת מטיילים רבים המגיעים ליהנות ממימיה וממסלול הליכה קליל החוצה את נחל המשושים ומגיע לחורבת בית כנסת עתיק מתקופת המשנה והתלמוד.

האזור מוצל ברובו ומלא בצמחיית נחל טבעית. שריפה גדולה השמידה בעבר חלק גדול מפנינת טבע זו, אך כיום המקום השתקם וקשה להבחין בסימני האש והחורבן שיצרה כאן.

הגעה: כביש 9098 בין צומת קצרין צפון לקדמת צבי. זמן הליכה: חצי שעה.

זמן הליכה: כשלוש שעות.

טיול בנחל ג'ילבון
ממפל דבורה עד מפל הג’ילבון- המסלול מתחיל בשרידי הכפר דבורה ויורד אל תוך נחל גולני, שמימיו חותרים בסלע הבזלת ויוצרים מפלים שבתחתיתם בריכות מים מרעננות המאפשרות שחיה. לאורך המסלול צמחיית נחלים ושלל צבעי פריחה בשחור הבזלת.

זמן הליכה: כשעתיים.