מרכז יוגה אפיק

Yoga by Liat

ברוכים הבאים למרכז היוגה באפיק. המרכז שלנו, נוסד בפברואר 2023, והוא שיתוף פעולה בין מתחם הנופש אתנחתא באפיק וליאת בגון.
אנו מציעים מגוון רחב של שיעורי יוגה המותאמים לכל הרמות והגילאים, בהנחיית ליאת וצוות המורים המסור. החזון שלנו הוא להפוך את היוגה לנגישה ומועילה, לאפשר סביבה נעימה ונינוחה שבה כולם יכולים לצאת למסע של גילוי עצמי ושמחה.
במרכז ליוגה Yoga by Liat, אנו מאמינים שיוגה היא כלי תרגול עוצמתי המטפח את הגוף, מרגיע את הנפש ומרומם את הרוח. באמצעות הדרכה מקצועית, תוכלו לטפח כוח, גמישות ואיזון פנימי, על המזרן ומחוצה לו.

איזה שיעור מתאים לי?

שיטת תרגול יוגה שפותחה על ידי המאסטר ב.ק.ס איינגאר
שיטה זו מתרכזת בהוראה של תנוחות היוגה, ותרגילי שליטה בנשימה.
ייחודה של השיטה הוא הדגש על יציבה נכונה והיערכות נכונה של איברי הגוף (alignment) בכל תנוחה. השיטה מתמקדת בפרטים של כל תנוחה וחותרת לביצוע מושלם.
עבודה על התנוחות באופן זה מאפשרת לבצען בצורה נכונה, בהתאם למבנה האנטומי , וגם יוצרת חיבור של התודעה לגוף.

תרגול דינאמי ברובו המבוסס על ביצוע זורם של סדרת תנוחות משתנה. שיטה זו בנויה מרצפים של תנוחות החוזרות על עצמן תוך כדי סנכרון תנועה ונשימה. תרגול המשוחרר מהיצמדות לאסכולת תרגול מסויימת ובא להציע חופש ותנועתיות.

סגנון יוגה דינאמי ותובעני פיזית, העוקבת אחר רצף ספציפי של תנוחות הקשורות יחד עם נשימה. סגנון זה פותח על ידי פטאבי ג׳ויס (Sri K. Pattabhi Jois) ולעתים קרובות מכונה "יוגה שמונת הגפיים". התרגול מורכב מסדרה של תנוחות עם מעברים זורמים ביניהן, הבונות כוח, גמישות וסיבולת תוך קידום ניקוי פנימי מיקוד מנטלי ומשמעת עצמית.

צורה מסורתית של יוגה המתמקדת בהרמוניה של הגוף והנפש באמצעות תנוחות גופניות (אסנות), שליטה בנשימה (פראניאמה) ומדיטציה. מטרתה ליצור איזון בין כוח וגמישות, לקדם רווחה כללית ושלווה פנימית. שיעורי האטה יוגה משלבים לעתים קרובות מגוון תנוחות, טכניקות נשימה ושיטות הרפיה כדי לטפח תחושת מיינדפולנס וחיבור עמוק בתוך עצמך. זהו תרגול עדין אך עוצמתי המתאים לכל הרמות, המאפשר לאנשים לשפר את בריאותם הגופנית, להגביר את המודעות לגוף ולמצוא שלווה פנימית

שיעור יוגה מתקדם זה מותאם הן למורי יוגה ותלמידים מתקדמים והן לאנשי מקצוע בתחום תנועה וגוף, המבקשים להעמיק את המומחיות שלהם.
בשיעור נעמיק בתנוחות מתקדמות, בפילוסופיית היוגה ובלימוד התאמות למצבים בריאותיים מגוונים.
שיעור המורים מספק הזדמנות ייחודית להעשיר את הגישה הטיפולית לגוף-נשימה-מיינד וללמוד טכניקות לביצוע נכון ומודע של תנוחות מורכבות

שיעור המותאם לצרכים ולמטרות האישיות של התלמיד ומעניק תשומת לב אישית כדי לעזור לתרגול באופן בטוח ויעיל. מומלץ במיוחד במקרה של פציעות או מצבים כרוניים.

שיעור זה בא לתת מענה לגיל השלישי וליחידים המתמודדים עם פציעות ובעיות בריאותיות.
התרגול שם דגש על תנועות עדינות לשיפור הגמישות וטווחי התנועה, במטרה להבטיח תרגול מועיל לכולם.

יצירת קשר

מחפשים שיעור ספציפי? מעוניינים בהתנסות ? רוצים לשאול אותנו משהו?

המורות שלנו

ממושב אליעד, מייסדת ומנהלת המרכז ליוגה, מורה מוסמכת לאיינגאר יוגה.

״הגעתי לגולן עם חזון לטפח קהילה של חובבי יוגה והצלחתי להביא את החלום הזה למציאות. זו דרך שנסללה בזכות אמונה, חיוביות, ושיתוף פעולה עם אתנחתא באפיק. כל שיעור הוא מפגש משמח בו אני מקבלת השראה מהסקרנות והמחויבות של התלמידים הנפלאים שלנו."

לליאת ניסיון עשיר משנת 2009 בהדרכת יחידים וקבוצות בטווח רחב של גילאים ועבודה עם בעלי מוגבלויות ובעיות בריאותיות.

Yoga019

ליאת בגון

מורה ליוגה ומטפלת בעיסוי תאילנדי ומשולב, מדריכת סנפלינג ורכיבה טיפולית לילדים.

״נחשפתי ליוגה בפעם הראשונה בטיול הגדול למזרח והתאהבתי. הוסמכתי בהודו והמשכתי ללמוד ולהעמיק בארץ. מצאתי שעם אורח החיים האינטנסיבי שלי - היוגה נותנת לי תמיכה איזון בין מאמץ להרפייה״.

Yoga012

עדן יעקובי

״דרך התנועה והעבודה עם הגוף מתאפשרת לנו גישה לרבדים העמוקים והעדינים יותר שלנו בתרגול האשטנגה אנחנו מובילים את הגוף אל מחוץ לאיזור הנוחות שלנו, דבר המאפשר ומפגיש אותנו עם עצמינו עם היכולות והגבולות שלנו שבהדרגה מתרגול מתרגול מתרחבים ומרחיבים את נקודת המבט וכך מתאפשר שקט בראש וחיבור עמוק פנימה.״

violeta

ויולטה זסלבסקי

תעריפים/מחירון

אנחנו עובדים במרכז עם מערכת ניהול תורים ותשלומים.
במערכת ניתן לעקוב באופן עצמאי אחר שיעורים שנכחתם בהם, התשלומים שביצעתם ותשלומים שיש להשלים.

* חיילים, אזרחים ותיקים וזוגות הלומדים במרכז, זכאים להנחה של 10% על כרטיסיה

אנו מבקשים להסדיר תשלום לפני השתתפות בשיעורים במרכז, תודה.

הנחיות לתרגול יוגה

אנו מברכים אותך על ההחלטה ללמוד יוגה באפיק. יוגה היא שיטת תרגול ואורח חיים המיטיבה לגוף ולנפש. צוות המורים המוסמכים והמנוסים שלנו ישמח להדריך אותך בדרך זו.

 1. אנא הגיעו כעשר דקות לפני תחילת השיעור

 2. אנא הקפידו לכבות טלפונים

 3. אוכל: לא רצוי לאכול ארוחה לפחות שלוש שעות לפני השיעור. אפשר לאכול משהו קל עד שעתיים לפני השיעור, או לשתות שתייה חמה לפני השיעור.

 4. לבוש: רצוי לבוא בלבוש קצר או לבוש צמוד לגוף. לבוש מכותנה עדיף על לבוש סינטטי

 5. אנא הודיעו למורה על כל בעיה רפואית. לא נוכל להיות אחראים למקרה שבו הבעיה (הגופנית או הנפשית) לא הובאה לידיעתנו. במקרה הצורך – יש להתייעץ עם רופא מומחה
 1. נשים בווסת אינן מבצעות תנוחות מסוימות. בעיקר מומלץ להימנע מתנוחות הפוכות (כמו עמידת ראש), ותנוחות שיוצרות לחץ על איברי הבטן או מעלות את חום הגוף.

 2. אנא הודיעו למורה בתחילת השיעור אם אתן בתקופת ווסת.

 3. אם את בהריון – חשוב להודיע על כך למורה מוקדם ככל האפשר.מומלץ להמשיך לתרגל יוגה בתקופת ההריון – אך יש להתאים את התרגול למצב ההריון
 1. תרגול היוגה מיועד לגרום לבריאות ולהרגשה טובה.

 2. חלק מהתנוחות הן קשות ויש לעבוד עליהם בעדינות ובהדרגתיות.

 3. אל תתחרו עם עצמכם או עם אחרים, אלא הקשיבו לגוף והתאזרו בסבלנות.

 4. התמדה בתרגול תביא להתקדמות, אך תרגול לא נכון עלול לגרום לפגיעות.

עוד על יוגה

יוגה היא שיטת תרגול בת אלפי שנים המשלבת תנוחות גופניות, שליטה בנשימה ומדיטציה, כדי לקדם איזון והרמוניה של הנפש, הגוף והרוח.

יוגה היא לא רק סוג של פעילות גופנית, אלא אורח חיים הוליסטי המקיף היבטים פיזיים, נפשיים ורוחניים של הווייתנו.

באמצעות תרגול קבוע, יוגה מטפחת כוח, גמישות ושיווי משקל, ומשפרת הן את הכושר הגופני והן את הבהירות הנפשית. תרגול יוגה עוזר להפחית מתח, להגביר את הריכוז, ומאפשר לנו לחיות בקלות ובנוכחות רבה יותר.

יוגה מציעה מרחב לחקר וגילוי עצמי, מעודדת אותנו לקבלה עצמית, חמלה ופיתוח חשיבה חיובית.

יוגה מסורתית ויוגה מודרנית:
שורשיה של היוגה המסורתית בהודו העתיקה, שראשיתה לפני אלפי שנים.
מקורה כפרקטיקה הוליסטית שמטרתה ליצור הרמוניה בין הגוף, הנפש והרוח.
היוגה המסורתית כללה אלמנטים שונים, כולל תנוחות גופניות (אסנות), טכניקות נשימה (פרניאמה), מדיטציה, עקרונות אתיים (יאמות ונייאמות), ותורות פילוסופיות.
עם הזמן צצו אסכולות שונות ליוגה, שלכל אחת מהן הגישה והדגש הייחודי שלה. בתי ספר אלה, כגון האטה, ראג'ה, בהאקטי, ג'נאנה וקארמה יוגה, הציעו דרכים מגוונות להתעוררות רוחנית ומימוש עצמי.
בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, היוגה עברה מהפך משמעותי כאשר היא נתקלה בהשפעות של קולוניאליזם וגלובליזציה. תקופה זו סימנה את תחילתה של היוגה המודרנית, המאופיינת בשילוב של שיטות יוגה מסורתיות עם השפעות מערביות וידע מדעי.
דמות מפתח אחת באבולוציה של היוגה המודרנית הייתה סוואמי ויוקאנאנדה Swami Vivekananda, שהציג את היוגה למערב והדגיש את ההיבטים הפילוסופיים שלה.
דמות משפיעה נוספת הייתה טירומאלאי קרישנמצ'ריה Tirumalai Krishnamacharya, שהחיה את היוגה בהודו והתאים אותה לזמנים המשתנים.
באמצע המאה ה-20, יוגה צברה פופולריות במערב, בעיקר בזכות מאמציהם של יוגים כמו ב.ק.ס איינגאר, פאטאבי ג'ויס ואינדרה דווי. יוגים אלו פיתחו את הסגנונות הייחודיים שלהם, כמו איינגאר יוגה, אשטנגה יוגה וויניאסה יוגה, בהתאמה, והביאו את היוגה לקהל הרחב והפכו אותה לנגישה יותר.
היוגה של ימינו מקיפה מגוון רחב של סגנונות וגישות, הנותנת מענה לצרכים והעדפות שונים.
תרגול היוגה ממשיך להתפתח ולהסתגל, תוך שילוב אלמנטים מדיסציפלינות כושר אחרות, שיטות טיפוליות ומחקר מדעי.
יוגה מודרנית שמה דגש על רווחה גופנית, הפחתת מתחים, תשומת לב וצמיחה אישית, תוך כיבוד העקרונות והחוכמה העתיקים של היוגה המסורתית.