שלג על רמת הגולן

מי לא אוהב שלג? כולם! כולם אוהבים שלג!
בעיקר, אם הוא מגיע אלינו פעם-פעמיים בשנה, נערם ליום יומיים, ואז מפנה את מקומו לשמש הטובה. וזה בדיוק מה שיש לנו ברמת הגולן שלנו.

באמצע החורף בסביבות דצמבר-ינואר כשקר קר – מגיע השלג לביקור ברמת הגולן. דרום רמת הגולן ובה קיבוץ אפיק זוכים לפתיתים ספורים, אך אם תצפינו מאתנחתא באפיק לפסגות הגבוהות יותר של רמת הגולן – תפגשו שלג לבן ורך, שמזמין את הילדים וגם את המבוגרים להשתעשע יחדיו.

הר בנטל
הר בנטל שהיה פעם הר געש פעיל, מתנשא לגובה של 1165 מטר מעל פני הים, ופעמים רבות הוא מכוסה בלבן. הנסיעה להר בנטל היא מרהיבה ביופייה וגם התצפית ממנו. את החרמון המושלג ניתן לראות מכאן בקלות, והוא עוצמתי מאוד מזווית זו. כמו-כן, תוכלו להיכנס פה לבונקר משופץ עם מחילות רבות, שהילדים לבטח ייהנו להסתובב בהן.  על ראש ההר קר מאוד והרוחות עזות עם או בלי שלג, כך שיש להצטייד בביגוד מתאים. ואם מתאים לכם גם לשבת מול הנוף המרהיב הזה עם כוס קפה ועוד איזה נשנוש – אז, שבו לכם במסעדה חלבית שהשם שלה מצחיק וקולע בול: קופי ענן… כמו קופי אנאן שהיה מזכיר האו"ם… אבל, עם נוף הרבה יותר שווה.

יער אודם
יער אודם הוא יער קסום – מלא באלונים מסוגים שונים – עם גזעים ענקיים. גם אלות ארץ ישראליות גדולות יקבלו כאן את פניכם. כאשר השלג עוטף את יער אודם – התחושה כאן היא כאילו נכנסתם לתוך סיפור אגדה. ואם אתם רוצים להעצים עוד יותר את תחושת הקסם והאגדיות, אז כנסו לכם אל יער האיילים שבתוך יער אודם. כאן תפגשו איילים ויעלים – מסתובבים חופשי. תוכלו ללכת ביניהם, ואם הם יתקרבו אליכם ניתן גם ללטף. הילדים יכולים גם לרכוב על פוני ללא תוספת בתשלום. ללטף ארנבונים (במידה והארנבונים מעוניינים בכך…), וגם לפגוש ביזון אמריקאי ובופאלו ענקי. ואם כל זה לא מספיק לאווירה המיוחדת – הילדים ייהנו כאן גם ממסלול חבלים, טרמפולינות ומתנפחים.

אתנחתא באפיק מאחלת לכולם חווית שלג נעימה!