שביל התצפית הנגיש בשמורת המשושים

שמורת המשושים ושמורת יהודייה מהוות אטרקציה תיירותית ידועה ברמת הגולן, ולא בכדי. כאן ניתן לצפות בתופעות גיאולוגיות מרהיבות המשלבות נופי בזלת ייחודיים וצורות גיאומטריות מרהיבות שיצר הטבע, יחד עם קניונים עמוקים שחרצו המים לאורך השנים. בריכות מים רגועים נחות כאן אל מול המפלים השוצפים אליהם; ובתקופת האביב מצטרפת אל כל היופי הפראי הזה גם פריחה אביבית צבעונית ומשמחת. שמורת נחל המשושים ממוקמת 34 ק"מ צפונית לאתנחתא באפיק. והדרך אליה עוברת בצד המזרחי של הכנרת, ומהווה חוויה נעימה בפני עצמה.

שביל התצפית
בשמורת נחל המשושים יצרו מספר מסלולי הליכה – חלקם ארוכים ולמיטבי לכת וחלקם קצרים ואפילו קצרצרים. אחד מהשבילים הקצרים האלה נקרא: שביל התצפית. שביל זה מתאים באופן מושלם לשמו, כי הוא מהווה נקודת תצפית הפורשת את רוב רובה של שמורת הטבע נחל המשושים.  בסופו של המסלול הקצר הזה שאורכו 300 מ' בלבד, נגלים אוצרות טבע רבים ומרהיבים ביופיים.

ממרפסת התצפית המדהימה תראו את נחל משושים ונחל זויתן. גם חלק ניכר מיער יהודייה ניתן לראות מכאן. רוב העצים ביער יהודיה הם עצים נשירים ובנוסף למרווחים הגדולים הקיימים בין עץ לעץ ביער הזה – מתאפשרת כאן צמיחה עשירה של עשבים ופרחים בזמן החורף והאביב. כיפת החרמון והתלים הגעשיים של רמת הגולן, כמו בנטל, אביטל, יוסיפו, שיפורן, פרס ורכס בשנית נגלים גם הם ממרפסת התצפית הזו.

מכאן ממשיך המסלול הנפלא והקצר הזה ומגיע לנקודת תצפית נוספת, הנקראת המרפסת הצפונית, וממשיך להתעגל לו חזרה לכיכר ממנה יצא המסלול וחזרה לרכב כמובן.

המסלול הקצר הזה הוכשר כולו למעבר של כיסאות גלגלים ועגלות לילדים – כך שניתן לומר עליו בפשטות ובגאווה גדולה שהוא מתאפיין בהכלה ונגישות ומתאים לכולללללםםםם. כל הכבוד לרשות הטבע והגנים!