שבועות בגולן

מה אומר לכם שבועות? ארוחות חלביות. מתן תורה. חג הקציר. חג הביכורים. וכמובן, השפרצת מים קולקטיבית אחד על השני. השנה, אחרי שהייתם סגורים בבית כל כך הרבה זמן בגלל הסגר של הקורונה – בואו לעשות את חג השבועות אצלנו באתנחתא באפיק! ותוכלו להנות מהאטרקציות הרבות שרמת הגולן והכנרת היפה מציעה  לכם. שכולן קשורות למנהגי חג השבועות.

השפרצת מים קולקטיבית של שבועות
אתנחתא באפיק קרובה לכל כך הרבה  מקורות מים, שיעזרו לכם לממש בשמחה את מנהג השפרצת המים בשבועות. יש לנו כאן את הכנרת צמוד צמוד. וגם נחלים ומעיינות רבים. למשל:

אגב, המנהג החביב של השפרצת מים זה על זה בשבועות מקורה אצל יהודי מרוקו; ועניינה הוא הוספת שפע לאדם שעליו משפריצים. וזאת, כי חג השבועות, הוא למעשה חג מתן תורה, והתורה נמשלה למים. אז, כשאתם מגיעים לכנרת או למעיינות הקרובים לאתנחתא באפיק – לא לשכוח להשפריץ זה על זה בשפע.

חג החקלאות, חג הקציר, חג הביכורים
חג השבועות הוא גם חג הקציר וחג הביכורים. הזמן, שבו היו מביאים את ראשית התבואה (הביכורים) אל בית המקדש. ואכן, בנסיעה בדרום הגולן, קרוב לאתנחתא באפיק – תוכלו לראות את ערמות הקש והחציר.

וכדי להתחבר עוד קצת לפן החקלאי של חג השבועות – תוכלו להנות גם מקטיף עצמי עם כל המשפחה. ברחבי רמת הגולן תמצאו מקומות רבים המציעים קטיף דובדבנים, אוכמניות, פטל, אסנה, דומדמניות, חזרזר, תותי עץ, שזיפים, תאנים, אפרסקים, נקטרינות, תפוחים. אכן, שפע גדול של תבואה.

צוות אתנחתא באפיק מאחל לכם חג שבועות נפלא! מלא מים! מלא ביכורים וקציר! ומלא שמחה!