ישנם בגולן ישובים קטנים רבים – קיבוצים ומושבים. וישנו גם מקום אחד, שהוא לא עיר, אבל עם תחושה עירונית יותר. תחושה עירונית בתוך הטבע הנפלא של הגולן. ויש בו במקום הזה, בניינים עם מספר קומות, חנויות ומסעדות, ואפילו מוזיאון. זוהי קצרין, חברים – בירת הגולן.

אנחנו מזמינים אתכם לבילוי שמתאים גם ליום של חורף, בילוי המתחיל בלמידה על ההיסטוריה של הגולן, ממשיך לביקור ביקב, ומסיים במקום טוב לשתות בו בירה, ולאכול בו בשר משובח. בואו, מתחילים.

מוזיאון עתיקות הגולן
במוזיאון עתיקות הגולן תוכלו לראות ולחוש את ההיסטוריה של תרבויות ועמים שונים, שישבו בין אבני הבזלת של הגולן לאורך אלפי שנים. דרך חזיון אור-קולי ומעבר בין חפצים שונים – תתוודעו אל האופן שבו בנו המקומיים את בתיהם. תפגשו גם גולגולת של פיל שהשתמרה אלפי שנים בבוץ, ולידה התגלו גם מוט וגוש בזלת מסותת, ששימשו כנראה בציד הפיל. תתוודעו גם לסודותיה של העיר היהודית העתיקה גמלא, ואל האוצרות הטמונים בה. ותוכלו, ביום יפה, גם לשוטט בחצר המוזיאון בין עתיקות שייקחו אתכם אל זמנים אחרים…

יקב רמת הגולן בקצרין
אחרי לימוד מעמיק במוזיאון העתיקות, אנחנו מציעים לכם להמשיך בתהליך הלמידה, אך באופן קצת יותר קליל. אתם מוזמנים לפנות עכשיו אל עבר פארק התעשייה והתיירות של קצרין, ושם להיכנס למרכז המבקרים של יקב רמת הגולן. הגולן כולו מלא בשיא השיאים של גפני ארץ ישראל. רבים הם המגדלים גפנים בכרמים הרבים של הגולן, והיין שיוצא מהענבים הגדלים על האדמה הזו, הוא יין משובח לכל הדעות. ביקב תוכלו לצאת לסיור מודרך, שבו תראו כיצד מייצרים יין, תוכלו גם לטעום מהיינות המפורסמים (בארץ ובעולם) של יקב רמת הגולן, וכמובן גם לקנות איזה בקבוק או כמה, או להתחדש באביזרי יין איכותיים.

ברוהאוס הגולן
ועכשיו אחרי שראיתם איך מייצרים יין, ואולי גם שתיתם קצת, בוודאי נפתח גם התיאבון. אז, הצעד המתבקש הבא יהיה להיכנס לברוהאוס, למבשלת הבירה של קצרין. כשתדרוך רגליכם במבשלה, תרגישו כאילו קפצתם בזמן למקום אחר לגמרי בעולם. אפופים במעין תחושה של המערב הפרוע, אתם מוזמנים לשתות כאן בירה מקומית טובה, וגם לשמוע כמה סודות על המרכיבים ועל דרך הייצור שלה. אם אתם רעבים אחרי יום של סיורים, אתם מוזמנים להתיישב במסעדת המערב הפרוע הזו ולאכול בשר משובח, ואם מתחשק לכם להמשיך עוד קצת אל תוך הלילה – אולי גם תצליחו לתפוס הופעה, של כמה קאובויים שרים על הבר.