פריחות – חגיגה של יופי וצבעים בגולן

פרחים משמחים כל לב; לב שמח – ישמח עוד יותר כשיראה פרחים צבעוניים, בכל מיני גוונים, בכל מיני גדלים. וגם לב עצוב… אין לב שלא ישמח נוכח היופי העדין הזה והכל כך מושלם.

אתנחתא באפיק מונחת בלב ליבה של פריחה מדהימה ביופייה במהלך החורף והאביב – אנו מזמינים אתכם לקפוץ לשני מקורות של יופי שכזה – במצפה אופיר ובמצוקי דליות.

תורמוסים במצפה אופיר
6 ק"מ בלבד מאתנחתא באפיק ישנו מצפה, המשקיף על נופה הכחול והמרהיב של הכנרת, על הרי הגולן ועל השדות הפוריים של העמק; זהו מצפה אופיר. מצפה אופיר נקרא על שמו של נער חמד (אופיר שעל) מגבעת יואב, שאביו ג'ימי – הוא אחד האנשים שהביאו את טיולי הג'יפים לגולן ולארץ בכלל – לפני הרבה הרבה שנים.

סביב המצפה ישנם עצי זית ושולחנות פיקניק, המאפשרים ליהנות מכל הנוף המרהיב הנשקף. ובפברואר – מרץ  פורחים מאות תורמוסים בצבע כחול-סגול יפיפה, ומקשטים עוד את מצפה אופיר ביופי רב. מדובר בפרחים רבים הצומחים על עמוד תפרחת, המתנשא גבוה. אפשר וכדאי לקחת רגע, ולשכב על העשב הרך, בין עמודי התורמוסים, לשים לב לא לדרוך ולכבד את הטבע – ושם לשכב בעיניים פקוחות אל השמיים הכחולים, כשתפרחת התורמוסים מקיפה אתכם ברכות ובעוצמה רבה.

רקפות, מרגניות, סביונים ועוד – במצוק דליות
חניון דליות (20 ק"מ מאתנחתא באפיק) מציע לכם חניה נוחה של הרכב. ומשם, צאו למסלול נוח של כשעה וחצי, בדרך מישורית ונעימה לאורך מצוק דליות. ושם, תפגושנה עיניכם בחודשי החורף והאביב – שלל פריחות מרהיבות.

רקפות רבות רבות מציצות מהמרבדים הירוקים – מצבע לבן, דרך ורוד עדין ועד לסגול עז. סביונים צהובים מאירים גם הם את הדרך היפה. גם מרגניות קטנות ומושלמות בצבע כחול ואדום מוסיפות את שמחתן לאירוע הפריחה המרהיב. החלבלוב המגובש והצהוב על שפעת הפרחים שלו תורם גם הוא לחגיגה. והכרמלית הנאה הסגלגלה שוטפת מרחבים רבים – ביופייה המדויק והעדין.

חגיגה של יופי וצבעים – כבר אמרנו? אבל, אל תסמכו רק על המילה שלנו – פשוט לכו וראו בעצמכם!