פעילויות של כיף לילדים

יש הרבה ילדים. וכל ילד אוהב דברים אחרים. זה נכון. אבל, יש משהו שכל הילדים אוהבים בוודאות. תכלס, גם כל המבוגרים אוהבים אותו. מה זה? שוקולד, כמובן! בנוסף לשוקולד רוב הילדים נמשכים באופן אוטומטי גם לחיות – חלק יתלהבו ללטף ארנב מלא פרווה וחלק ממש בעניין של להחזיק נחש מתפתל. אבל, כולם בטח ישמחו לראות קופי סנאי קטנים ומתוקים קופצים מעל הראש שלהם.

אתנחתא באפיק מזמינה אתכם לרדת אל כיוון צומת צמח (כ-25 ק"מ מקיבוץ אפיק), ומשם להמשיך עוד כמה דקות גם לשוקלד וגם לגו'נגל מקסים של חיות.

הג'ונגל כיף של בית זרע
כאן תמצאו ג'ונגל מלא בצמחיה, שבה קופצים חופשיים בין ענף לענף עשרות קופי סנאי קטנטנים ומתוקים, ובעיקר אוהבי ילדים. ומול הקופצניות של קופי הסנאי הקטנטנים תוכלו לפגוש את הכבדות והאיטיות של הצב הדורבני שהוא השלישי בגודלו בעולם (מבין כל צבי היבשה), שמשקלו מגיע עד ל-100 ק"ג.  גם דורבנים מצחיקים ומלאי קוצים תפגשו כאן. גם חוטמנים דרום אמריקאים, שחופרים ביעילות רבה כל בור שרק תרצו.

גם מיני תוכים מעופפים, ואזורי ליטוף עם ארנבונים פרוותיים ואוהבי פינוק. ואזור זוחלים, שבו ניתן להחזיק נחש מתפתל. אפשר גם לרכוב כאן על פוני. ואם כל זה לא מספיק להתרגשות – הילדים החמודים מוזמנים גם לקפוץ על מתנפחים, או ליהנות מפינוק באחד מהמזנונים של ג'ונגל כיף.

גליתא חוות השוקולד
גליתא היא קיבוצניקית מאפיקים, שבכלל גרה קצת בקרית אונו, אבל למדה באוניברסיטת תל אביב; ויום אחד היא החליטה שהיא נוסעת לבלגיה. ושם בבלגיה השתנו לה החיים כשהיא הכירה את השוקולד הבלגי. מפה לשם – אחרי שלוש שנים של לימודי שוקולד מקצועיים בבלגיה היא חזרה לארץ – ומכל המקומות בארץ – זכינו שהיא תפתח דווקא בקיבוץ דגניה ב' (קרוב לאתנחתא באפיק) את חנות השוקולד המדהימים שלה.

מי שרוצה להעמיק בעניין השוקולד – מוזמן להזמין את עצמו ואת הילדים שלו לכל מיני סדנאות כיפיות ומדליקות בחוות השוקולד של גליתא. ומי שרוצה בעיקר לטעום שוקולד – אין בעיה. פשוט להגיע לדגניה, לשאול איפה זה כאן החווה של גליתא, או ללכת בעקבות הריח והלב – עד שמגיעים, טועמים ומתאהבים.