פסח פורח בטיילת דרום הגולן

דרום רמת הגולן בפסח ובאביב הוא חגיגה מרהיבה של צבעים ויופי.

אתנחתא באפיק שוכנת באחד מהמקומות הפורחים ביותר בדרום רמת הגולן. ממש ביציאה מהקיבוץ ישנו שביל נגיש לכיסאות גלגלים ועגלות תינוקות, המאפשר הליכה בין הטבע הצבעוני והיפיפה. מדובר בפרויקט מקסים שנקרא: טיילת רמת הגולן, שעובר בין יישובים רבים באזורינו, וגם כאן אצלנו בקיבוץ אפיק. מדובר בטיילת שאורכה 30 ק"מ להליכה או רכיבה באופניים, והכול נגיש נגיש! תוכלו לצאת להליכה רגועה ישירות מאתנחתא באפיק, ללכת כמה שרק תרצו, ולחזור מתי שרק תרצו – אנחנו נחכה לכם כאן בשמחה.
חגיגה מופלאה של צבעים
בדרככם אלינו לחופשה באתנחתא באפיק, תבחינו בוודאי לאורך כל הדרך בשינוי המרהיב שחל כעת בטבע. בכל מקום בארץ פורחים פרחים – על עצים או נמוך וקרוב לקרקע. אך ישנם מקומות שהחגיגה האביבית של הטבע ממש פורצת כל גבול. ואחת החגיגות המרהיבות האלה מתרחשת ממש כאן צמוד אלינו – בטיילת דרום הגולן.
פה תראו ותריחו את פריחת עצי האפרסק עם הפרחים הורדרדים העדינים, המזכירים את השקדיה הפורחת. אל היופי הזה מצטרפים גם הפרחים הדומים יחסית של הנקטרינה המקומית הטעימה.
וקרוב יותר לקרקע מככב גם האדום של הכלנית המצויה ונורית אסיה. הסגלגל העדין של הכרמלית הנאה עם עלי הכותרת המיוחדים שלה, שמתפצלים לארבעה לבבות קטנים. החרדל הצהוב חוגג בשדות המוריקים ומוסיף קריצה שובבית משלו. והעיריוני הצהוב, אמנם צהוב פחות מהחרדל, אבל כאילו מתחרה איתו לגובה עם עמוד הפריחה המקסים שלו. באזורים עם מים תפגשו גם את נוריות המים עם עלי הכותרת הלבנים והמרכז הצהוב.
חופפשה באתנחתא באפיק היא תזכורת מצויינת ליופי של הטבע, לפריחהנ, להתחדשות – שגם לקורונה אין שום יכולת להזיק, או לגעת בו.

צוות אתנחתא באפיק מאחל לכם חג פסח שמח ואביב פורח!