סנפלינג בנחל זוויתן

כששומעים ספנלינג חושבים בדרך כלל על קפיצה מטורפת מגובה רב, אל תוך איזו תהום שפעורה מטה – לא המראה שכל אמא רוצה לראות את הילדים שלה בו… אבל, הספנלינג של נחל זוויתן הוא בהחלט מתאים יותר למשפחות מיטיבות לכת (מגיל 8 ומעלה), שכן הוא איטי, וצמוד רוב הזמן לסלע איתן ולמדריכים מנוסים מאוד – שאוהבים ללוות כבר כמה שנים משפחות שאוהבות קצת אתגר – בטיול מקסים, מלא יופי, מלא מים, ומלא בכיף!

הקניון השחור
זהו למעשה חלקו האמצעי של נחל זוויתן, והוא נקרא כך מפני שעומקו וצורתו והצמחייה שבו ואבן הבזלת השחורה המרכיבה אותו – גורמים כולם לעמעום אור השמש – כך שהוא מרגיש חשוך יותר משאר הסביבה, ומשום כך הוצמד לנקיק השם: שחור. הטיול בקניון השחור עובר בין צמחיית מים קסומה, בריכות שכשוך ובריכות עמוקות יותר המצריכות שחייה, מדרגות סלע, סולמות, וגם סנפלינג!  הסנפלינג (המכונה בעברית: גלישת צוקים) יורד בשלושה מפלים רטובים ומשפריצים, בגבהים משתנים מגובה של 3 ועד 20 מטרים.

נחל זוויתן עצמו הוא נחל איתן שאורכו 26 ק"מ בלבד, אך הוא עובר בנוף יפיפה – מלא חורש ארץ ישראלי מקומי רב ומלא בבריכות ומפלים. הוא ניזון ממעיינות שבגולן, ונשפך לקראת סופו אל בריכת המשושים – שהיא פלא של יופי בזלתי בפני עצמו, ומתחבר אח"כ אל נחל משושים.

ארגון חשוב לפני הטיול
מספר חברות מוציאות את הטיולים האלה. בכניסה לשמורה ישנו פקח, המאפשר כניסה רק לנרשמים מראש, ואת הרישום אפשר לעשות דרך אחת החברות שמוציאות את טיולי הסנפלינג, עם המדריכים המקצועיים והמנוסים שלהם.
חברת ערוצים בטבע: 054-760-6303
חברת טיולי רדיוס: 08-944-2370
אשדות: 052-2300-306

שימו לב שהטיול הוא למשפחות שיודעות ללכת, וכולם חייבים לדעת לשחות. יש להגיע בנעליים סגורות (סנדלי הליכה, גם אם הן טובות מאוד, לא יתאימו לטיול הזה). כמובן שכל דבר שיהיה לכם על הגוף הולך להירטב – אז גם לכך יש להיערך בהתאם.

בקיצור, יהיה מאתגר, יהיה שמח ויהיה מרענן ורטוב!