נחל המשושים – בצבעים של חורף

פרחים צבעוניים
בחודשים החורפיים ינואר ופברואר מתמלאת שמורת נחל משושים בצבעים רבים. צבעי הפריחה; האדומים השונים – הכלנית, הנורית והפרג. הרקפות העדינות – מצבען הלבן, דרך הוורוד ועד הסגלגל. גם תורמוסים סגולים-כחולים מקשטים את השבילים המתפתלים בתוך שמורת נחל משושים. בשמורה תמצאו גם חלבלובים מגובששים, המוסיפים צהוב מושך לשבילים, והכרמלית הנאה שעלי הכותרת המושלמים שלה מזמינים אתכם לבחון אותם מקרוב ובהנאה.

פרפרים צבעוניים
אל כל הצבעים האלה נמשכים כמובן גם, מי אם לא – הפרפרים! תוכלו לפגוש אותם במעופם מפרח לפרח, או כאשר הם יושבים ומוצים מהצוף המתוק של הפרחים הרבים שבשמורה. כתומים, שחורים ולבנים, צהובים, מנוקדים ומפוספסים – עפים הפרפרים בין השבילים, ומלווים את המטיילים במשק כנפיהם העדין.

ציפורים צבעוניות
מי שירים מבטו אל העצים והשיחים יבחין גם בלא מעט ציפורים. ציפורי שיר קטנות – כמו אדום החזה עם חזו האדום, או הפרוש המצוי עם הפס הצהוב שהוא נושא על גבו. אולי תזכו לראות גם חכלילי סלעים עם ראש כחלחל יפיפה, או סלעית חורף בצבעי המקטורן השחורים לבנים שלה.  ומי שיגביה מבטו מעלה מעלה לשמים – יזכה לראות גם את העופות הדורסים הדוהים מעל הנחל – עקבים, דיות ועיטים.

מסלולים נוחים לכל המשפחה
שמורת נחל משושים מכילה מספר שבילים נוחים לכל המשפחה. המסלולים ייקחו אתכם בינות לצמחיית הנחלים השופעת, ובימות החורף תזכו לחזות בזרימה המרשימה של מי הנחל, המתנפצים להם מדי פעם על הסלעים, ומוצאים את דרכם אל בריכת המשושים. שם בבריכת המשושים מתווסף גם צבע שחור עז, הצובע את הבזלת בזכות רטיבות הגשם, המטפטף עליה בחורף הקר והגשום.

הכניסה לשמורת הטבע נחל משושים נמצאת כ-30 ק"מ מאתנחתא באפיק – מקום נפלא, לצבוע בו את החורף בצבעוניות המגיע לו.