סיור ברפת המשותפת

סיור ברפת המשותפת

העגלות הראשונות ברפת הקיבוץ הובאו מיד לאחר הקמתו הישר מקנדה, שוכנו בקיבוץ הגושרים עד שמבני הרפת באפיק הוקמו והיו מוכנים לקלוט אותן.

עד שנת 2003 הייתה הרפת כולה באפיק, אך משיקולים כלכליים ולאור דרישות של איכות הסביבה, הוחלט לאחד את רפת אפיק עם הרפת של קיבוץ מיצר, כאשר הפרות החולבות ומכון החליבה נמצאים במיצר, והעגלות – באפיק.

הרפת המשותפת הפכה למעצמת חלב עם 600 פרות חולבות, 520 עגלות בגילאים שונים –  והשאר עגלים. הפרות ברפת המשותפת נחלבות שלוש פעמים ביום ותפוקת החלב השנתית עומדת על 6,880,700 ליטרים.

סביבת הרפת מטופחת ונקיה, ועוד בטרם האיחוד זכתה רפת מיצר בפרס "חלב הזהב", ומצטיינת בשמירה על איכות הסביבה בזכות הזרמת כל שפכי הרפת המשותפת למתקן ה"ביו-גז", הנמצא סמוך למיצר, ומשמש להפקת חשמל משפכים ומפסולת אורגנית.

 

טיול בנחל

נחל אל על מתחתר בסלעי בזלת כהים ולוהטים, ויוצר קניון עמוק – היפה בין קטעי הנחל. בינות צמחיית נחלים צפופה נגלים שני מפלים שלמרגלות כל אחד מהם בריכה קרירה וצוננת שאין כמותה לימים חמים. המפל השחור הוא מפל בזלתי, המתנשא לגובה של 8 מטרים והמפל הלבן הוא מפל סלע גיר בגובה 20 מטרים. בין השחור ללבן בוסתנים עם פירות מתפקעים ממתיקות, עצי דולב מרשימים, ריח מנטה של נענע, שיחי ערבה וקנה ושרכים של שערות שולמית. בין הלבן לשחור חיות לוטרות, דורבנים, שפני סלע וסיפורים על להקה של זאבים פרועים. הרכילות האחרונה מספרת על דוב שנראה באזור, והדי הוויכוח בין המאמינים לספקנים הגיעו עד ערבות הנגב. אל דאגה, לא דובים ולא יער אלא שני מפלים בשני צבעים עם בריכות מים צוננים בין צמחיית נחלים.

 

אטרקציות לילדים בחמת גדר

אטרקציות לילדים, אטרקציות למשפחות, אטרקציות לקבוצות, ספורט ימי, אטרקציות מים, פינת ליטוף וגן חיות. פשוט לבוא וליהנות ממתחם משפחתי מלא באטרקציות וחוויות, שיותירו לכם זיכרון מתוק מיום חווייתי. המתחם משקיף אל נופיו הייחודיים של רמת הגולן וכולל עולם מים מרענן, ספארי עם חיות מכל העולם, חוות התנינים הגדולה ביותר במזרח התיכון, מופע תוכים מצחיק ומפתיע ועוד שלל פעילויות והנאות לכל המשפחה.