כפר האמנים אניעם – אמנות ואוכל טוב

במרכז רמת הגולן (כ-30 ק"מ מאתנחתא באפיק) התקבצו ובאו אנשים טובים. חלקם קדרים, חלקם צורפים, חלקם פסלים, חלקם מכינים שוקולד לתפארת, חלקם עומלים על יצירות יודאיקה מיוחדות, חלקם אוהבים לעבוד בזכוכית מקושטת. יש מי שהעניין שלה זה אוצרות של וינטג' ויש שדווקא ציור או צילום זה עניינו. וכל האנשים הטובים האלה (בואו ונקרא להם פשוט: אמנים) כל האמנים הטובים הללו באו והתקבצו להם במושב קסום אחד שנקרא: אניעם.

חנויות וגלריות אמנות על רקע אירופאי
לאחר שנים שבהם יצרו האמנים כל אחד לביתו, החליטו לפתוח מתחם משותף של אמנות. כפר האמנים של אניעם הם החליטו לקרוא לו. כי זה באמת ככה, פשוט: זה הכפר של האמנים שחיים ויוצרים באניעם.

ממש בכניסה למושב (שהוקם ב-1978) ישנו רחוב עם אבנים משולבות. בצדי הרחוב בנויים בתים קטנים וחמודים. כל אמן ואמנית בנו להם את החנות שלהם או את החנות המשולבת עם חלל העבודה והיצירה שלהם בהתאם לסגנונם האישי – כך שמעבר ברחוב הזה, הוא כמעט כמו להלך בתוך ציור של עיירה אירופאית מלאת עדנות ורוך פסטורלי.

לכל האווירה האירופאית הקסומה הזו מצטרפים גם הספסלים הנאים, הפנסים, הפעמונים פה ושם. העצים ושאר הצמחים, שמשנים את התפאורה – קשובים לטבע, קשובים לעונות השנה. בחורף חלק מהעצים עומדים עירומים, כשהשלג הלבן עוטף אותם ואת הסמטה והבתים מכל צד. בקיץ מראה צהבהב יותר שולט כאן, עם נגיעות צבעוניות של הפרחים המתורבתים. בסתיו שלכת כתומה ויפה עוטפת כאן מכל כיוון, ובאביב שלל הפריחות והריחות משכרים את ההולכים והשבים.

מסעדות בטעם של אמנות
את הביקור בחנויות האמנותיות, ובסטודיו ובחדרי היצירה של האמנים – שבהם ניתן ממש לצפות בתהליך המרגש של היצירה עצמה – אפשר לקנח באחת מהמסעדות של אניעם: