אין כמו סיור בבתי בד לייצור שמן זית כדי לדעת ולהבין כיצד מייצרים את המוצר האהוב כל כך. מצאנו עבורכם שלושה אתרים ששווה לבקר בהם:

1) "ג'האשן", כלנית: שמן הזית הסורי של ג’השאן נחשב לאחד המשובחים באיזור ושמו הלך לפניו בכפרי הגליל. הדור החדש של המשפחה ממשיך בדרכי אבותיו, משלב מסורת שורשית עם ציוד חדיש ומודרני.

במקום סיור מודרך והסבר על אופן ותהליך הכנת שמן הזית, שתיה קרה וחמה ואפשרות לארוחת בוקר סימלית עד שעה 11 בבוקר, סיור מודרך באתר הכנת הטחינה באבני ריחיים, חדר הרצאות גדול בו ניתן לצפות בסרטון על שמן הזית ועל איזור הגליל, סדנת כבישת זיתים והסבר על זני זיתים, הכנת פיתות בטאבון, טעימות מהשמן של המקום וביקור בחנות המפעל, בה ניתן לרכוש ממגוון מוצרים כפריים, שמן זית, זיתים כבושים, טחינה, סבוני שמן זית ,זעתר, דבש כרובים ועוד.

2) "ארץ גשור", קיבוץ גשור: בקיבוץ מגדלים את הזיתים, מוסקים ועוצרים שמן כמעט ללא מגע יד אדם. בית הבד נמצא בקרבת מטעי הזיתים המשתרעים על פני שטח של מאות דונמים באזור הגולן.

בחנות אפשר ללגום מכוסית מנוזל העילית הירקרק והארומתי, וללמוד על מבחר הזנים וטעמם הייחודי, החל מקורנייקי העשבוני, והלצינו המתקתק, דרך פישולין החריף והפירותי או הסורי הפיקנטי ועד הברנע המריר. החנות מציעה גם מבחר של יינות מיקבי רמת הגולן. עוד במרכז המבקרים, סיור מודרך בבית הבד וצפייה בייצור השמן ובסרט המתאר את תהליך המסיק המודרני. בעונת המסיק מתחיל הסיור בכרם הזיתים, בצפייה בפעולת המסיק.

3) "שמן המאה", דגניה: במלאת 100 שנים להיווסדה של קבוצת דגניה א' אשר בעמק הירדן, הוקם בחצר המשק בית בד מודרני ומשוכלל.

במתחם נמצאת חנות מפעל נעימה, ביתית ומיוחדת בה נמכר השמן בעל הניחוח הנהדר והטעם יוצא הדופן והטרי של "שמן המאה", כתית מעולה. שם ניתן אף לרכוש את השמן וכן מוצרים נוספים, כמו: שקדים, תמרים, זיתים ודבש – כולם מתוצרת עצמית של המקום.

במקום מייצרים שמן זית מזנים כדוגמת פישולין, פיקואל, קורטינה, סורי וברנע. במהלך תקופת המסיק ניתן לצפות במקום בתהליך הפקת השמן וכן להשתתף בסדנאות טעימות של סוגי שמן שונים.