חופי מזרח הכנרת

קיבוץ אפיק צופה על הכנרת התכולה, אך לא צריך להשאיר את הכנרת רחוקה למטה. רדו בדרך היפה שמובילה מדרום רמת הגולן ועד לחופים המזרחיים של הכנרת והתרעננו במים הטובים. ואם אתם לא יודעים לאן כדאי – אז, הכנו לכם רשימה של החופים הקרובים לאתנחתא באפיק ומה יש בכל אחד.

חוף לבנון-כורסי-חלוקים – 16 ק"מ מאתנחתא באפיק
שלושה חופים שקטים, שאסורה בהם השמעת מוזיקה ממגבר. חלוקי נחל נעימים יקבלו את פניכם בכניסה למים. בחוף לבנון שוחים הרבה דגי לבנון, ככה שאם תשחו קצת פנימה – אולי תצליחו לפגוש אותם. שולחנות פיקניק, צליות וגם צל טבעי של האקליפטוסים ינעימו את שהייתכם כאן, כמו גם מתקני השעשועים לילדים והמזנונים והמלתחות המסודרות. שלושת החופים מוסדרים לגישת נכים כל הדרך מהחנייה ועד הכניסה למים, כולל כיסא גלגלים אמפיבי. החנייה לנכים איננה בתשלום, אך היא בתשלום עבור שאר המכונית. כניסה רגלית – חינם.

חוף דוגית-גולן – 18 ק"מ מאתנחתא באפיק
מדובר ברצועת חוף ארוכה ורחבה ומסודרת מאוד. תמצאו כאן שביל גישה לנכים מהחנייה, דרך פינות ישיבה מותאמות ועד למים ממש. ישנו בחוף דוגית וגולן גם כיסא גלגלים אמפיבי. זהו חוף שקט – שהשמעת מוזיקה אסורה בו. ככה שאפשר להתחבר לטבע שמסביב, שכולל הרבה עצי אקליפטוס, צאלון, תמר, פיקוס ועוד – שנותנים צל טבעי וכיפי. וכמובן לכנרת עצמה, להרי הגולן שמאחוריכם ולהרי הגליל שמולכם. תמצאו כאן גם מספר מזנונים. החנייה בתשלום (בחינם לרכבי נכים), אבל הכניסה להולכי רגל היא חינם.

חוף כינר (החוף הדתי) – 20 ק"מ מאתנחא באפיק
חוף כינר הוא החוף הדתי של הצד המזרחי של הכנרת. תמצאו כאן הפרדה לנשים ולגברים. מדובר בחוף שקט – כלומר, אסורה כאן השמעת מוזיקה במגברים. ומי שלא אוהב שכלבים רצים לידו כל הזמן – חוף כינר הוא מושלם, מפני שכלבים חייבים להיות כאן עם רצועה קצרה. הכניסה לחוף איננה בתשלום וכן גם החנייה. תמצאו כאן גם שפע צל תחת עצי האקליפטוסים הגדולים והיפים.