חופי כנרת לא רחוק מאתנחתא באפיק

אתנחתא באפיק, כ-500 מ' מעל הכנרת, חושפת את יופיו של האגם המתוק במלוא הדרו: כחול, רוגע ושליו. ומי שירצה גם לטבול בכנרת ממש, יכול לעשות זאת בנוחות ובקלות – בירידה דרך הכביש היפיפה, העובר בין סלעי הגולן, והפרות והסוסים הרועים בשלווה לצידי הדרך. הנה כמה מחופי הכנרת הקרובים לקיבוץ אפיק, ומציעים כל אחד בילוי מסוג מעט שונה, כל אחד לפי טעמו.

חוף לבנון, חלוקים וכורסי  (כ-16 ק"מ מאתנחתא באפיק)
זוהי רצועת חוף, המכילה שלושה חופים נפרדים, שלכולם כניסה משותפת. החופים הללו, הפכו ברבות השנים לחופים של החבר'ה הצעירים; ועל כך תעיד המוסיקה הממלאת את האזור מהרמקולים הרבים שמביאים איתם החבר'ה. בנוסף, תמצאו כאן מגרשי ספורט ואפשרויות רבות לפעילויות מים אתגרית. יש כאן גם מעין דיסקו ופאב. וכמובן, שירותים ומקלחות מסודרים.

לונה גל וחוף גולן (כ-17 ק"מ מאתנחתא באפיק)
הלונה גל הוא פארק מים, עם מגוון גדול מאוד של מגלשות מים לכל הגילאים; ממגלשות לקטנטנים ועד למגלשות הקמיקזה וההוריקן שהן לבעלי לב חזק במיוחד. תמצאו כאן בריכות לפעוטות, עם מנהרות ופטריות וגם בריכת שחייה אולימפית. מסביב ישנן מדשאות רבות, צל, מסעדות וקיוסקים. בחוף גולן הסמוך תוכלו לשכור גם קייקים וסירות ואפילו "סתם" מזרוני ים, ועוד מגוון רחב של כלי ספורט ימי.

חוף דוגית – (כ-18 ק"מ מאתנחתא באפיק)
בצמוד לחוף גולן, ממוקם חוף דוגית השקט יותר. בחוף ישנה גישה נוחה לכנרת, ומקום נפלא לפיקניקים ומנגלים תחת צל נעים של עצי אקליפטוס גדולים.

חוף עין גב (כ-21 ק"מ מאתנחתא באפיק)
להבדיל מהחופים הקודמים הממוקמים בחלק הצפון מזרחי של הכנרת, חוף עין גב שוכן בחלק הדרומי יותר של מזרח הכנרת. זהו חוף שקט בהרבה משאר החופים שהזכרנו כאן, אך אין בו שירותים ומקלחות נקיים ומסודרים. לעומת זאת, רצועת החוף כאן יפיפייה, וזהו מקום נפלא לבלות בו לעת ערב, כשהשקיעה צובעת את הכנרת בשלל צבעים.