מגיעים עם הילדים לחופשה משפחתית מרעננת באתנחתא באפיק? מצוין. הכנו בשבילכם רעיונות של דברים כיפיים לעשות יחד עם הילדים – כדי שהחופשה המשפחתית תהפוך לחוויה בלתי נשכחת של ממש. בכל אחת מהחוויות האלה שזורות חיות; יש פה גם פרות וגם עיזים – במי לבחור?

הרפת הרובוטית של אבני אית"ן
רפתנות היא מקצוע עתיק, וחליבת הפרות היא מקצוע עתיק לא פחות.  ברפת הרובוטית של אבני איתן מזמינים אתכם לשמוע על חליבת הפרות מהימים שישבו על דלי וחלבו את הפרות בידיים – פרה, פרה. הרבה זמן לקחה החליבה. מאז ועד היום עבר הרבה חלב מתחת לגשר, ותהליך החליבה עבר שכלולים רבים, עד שהיום נחלבות הפרות ע"י רובוט של ממש. ישנן רפתות שבהן לפרות, איך נאמר… לא כל כך טוב. אולם ברפת הרובוטית של אבני איתן אפשר לראות כיצד הפרות באות בהנאה ומרצונן אל הרובוט, כשהן רוצות בכך. איך קורה כל התהליך הזה? בואו לאבני איתן ולמדו בעצמכם! בביקור ברפת של  אבני איתן תוכלו גם להשקות את העגלים הרכים, ואפילו להכין בעצמכם חמאה, ולשתות שוקו קר וטרי.

משק בן צבי בנוב
אם באבני איתן בפרות עסקינן, הרי שבמשק בן צבי שמושב נוב הסיפור הוא אחר לגמרי. כאן מדובר בעיזים. ובמשק הזה מתרוצצות להן העיזים חופשיות לרעות כאוות נפשן, כשהגדיים המתוקים שלהן קופצים בשמחה לצדן. למרות שכל העסק הזה של משק בן צבי התחיל מכמה "עיזות" מחמד, הרי שהיום יש כאן כבר 200 עיזים חופשיות ומאושרות, אשר נותנות מחלבן. מהחלב יוצרים מעדנים טובים ומשובחים של חלב עיזים; יוגורטים בריאים וגם סוגי גבינות, שלתוכם מכניסים כל טוב הארץ – תמרים ופירות יער ליוגורט ושמן זית, קצח ושום שמיר לגבינות – ועוד כמה הפתעות. אתם מוזמנים להגיע ללטף כאן את העזים, ולטעום וגם לקנות, אם רוצים, משלל המעדנים.

המושבים אבני איתן ונוב נמצאים במרחק של כ-10 ק"מ בלבד מאתנחתא באפיק – לכו ללטף, להאכיל וגם ללמוד, וחזרו אלינו לאסוף עוד חוויות משפחתיות.