חגי תשרי עם פרחים של סתיו

הסתיו כמעט כבר כאן. והפרחים מרגישים זאת. ברכס בשנית היפה, מרחק נסיעה (יפה גם היא) של 23 ק"מ מאתנחתא באפיק – פורחים פרחים יפים של סתיו – חלמוניות וסתווניות. ועם יופי הפריחה הסתווי שכמו מקשט את חגי תשרי בעדינות מרגיעה, מגיע גם נוף מרהיב של הגולן. טיול מומלץ לאוהבי הפרחים ולאוהבי החגים ולאוהבי הסתיו.

רכס בשנית
רכס בשנית מורכב ממספר הרי געש, שהגבוה מבניהם הוא הר חוזק שמתנשא לגובה של 1,158 מ' – מה שמבטיח לכם נוף מרהיב לאורך הטיול כולו.

ברכס בשנית ישנו מסלול חביב בן 4 ק"מ, שמכיוון שהוא קווי מבקש להשאיר רכב אחד בסופו ואחד בתחילתו. אולם, על המסלול הזה נספר לכם בפעם אחרת – כי, הפעם אנחנו רוצים לקחת אתכם לראות את הפרחים שמבשרים שהסתיו הגיע ושהחגים כבר כאן.

המסלול של רכס בשנית מתחיל כשישה קילומטרים מהמושב אלוני הבשן, בחנייה ליד הסימון הירוק שליד הר חוזק. מי שמעוניין ללכת את כל המסלול – כדאי להשאיר את הרכב בחנייה שנמצאת כשלושה ק"מ מאלוני הבשן.

מהחנייה תוכלו לראות את טורבינת הרוח הראשונה שהוקמה באזור, והוכיחה מעבר לכל ספק – שאכן ניתן לייצר כאן כמות יפה של חשמל. ואכן, במקום אחר על רכס בשנית הוקמו 10 טורבינות שמספקות כיום חשמל לכ-12 אלף תושבים. חשמל ירוק ובריא. אך, לא לצורך הטורבינות בלבד התכנסנו. בואו ונתחיל במסלול.

תשבץ של ורוד וצהוב – עם חלמוניות וסתווניות
המסלול הנוח המסומן בירוק ייקח אתכם כ-100 מ' אחרי החנייה אל אזור חשוף – הנמלא בחודשים אוקטובר ונובמבר בסתוונית התשבץ הוורודה – שישה עלי כותרת ורודים ומשובצים שעולים כגביע של פיה מהאגדות. וגם בחלמונית הגדולה שגם היא גביע יפיפה, אבל הפעם צהוב. המשחק הזה של גביעים בצבע ורוד וצהוב שמקשטים את האזור הוא מראה מרהיב ביופיו ועדין בעת ובעונה אחת. אנו מציעים בחום לרכון קרוב לאדמה, ולהביט בכבוד הראוי בפרחים המופלאים האלה – שמבשרים בגולן את בוא הסתיו… והחגים כמובן.

מי שמעוניין יכול להמשיך לטייל על המסלול הירוק ברכס בשנית, ומי שרוצה יכול לתת עוד מבט אחד בפרחים המקסימים, לנשום אותם עמוק לקרבו, ולצעוד חזרה אל הרכב, ומשם לחזור אלינו להתפנק באתנחתא באפיק.

שיהיה לכולנו חגים שמחים וסתיו מלא פריחות!