ורד הקציר – ורוד מדהים באמצע כל הצהוב

טוב, אז זה הזמן לדבר על ורד הקציר. או בשמו הרשמי יותר: חטמית זיפנית. נראה שאודות לכביש 6 אין מי שלא מכיר כבר את הפרח המהמם הזה. על גבעול גבוה, עבה וירוק – צומחים להם פרחים גדולים מאוד בצבע ורוד. הצמח הרב שנתי הזה עומד בצדי הדרך, הוא עומד באיי התנועה שבין כביש 6 צפון ודרום. הוא צומח על הגבעות הקטנות שבשיפולי הכביש. והוא מקשט כמובן גם את הגליל ואת שיפולי הגולן… הרבה אחרי שכל הצבעוניות של האביב, התחלפה בצהוב של הקיץ החם.

כשושנה בין החוחים
בחוץ הקיץ כבר מלהט. הקוצרים יוצאים אל השדה לעמלם. הכול מצהיב סביבם. הגיעה זמן לקצור את החיטה. והנה הם עמלים להם במרכז שדה חיטה צהוב, ידיהם מזיעות והחום מעייף – והם מרימים את עיניהם להתמתח מעט, לשאוף אוויר חדש אל הריאות – ואת פניהם מקבל ורד הקוצרים – ורוד וחינני, מלא הדר ויופי באמצע כל הצהוב. והוא מרענן ומשיב את רוחם אליהם, וכך הם שבים בשמחה לעמל יומם. לא סתם, יש שמעדיפים לקרוא לפרח הזה: ורד הקוצרים. כי הוא השושנה שבין החוחים של כל אותם העמלים לקראת חג השבועות.

ליווי צמוד כל הדרך אל החופשה באתנחתא באפיק
החטמית הזיפנית פורחת בחודשים אפריל, מאי ויוני. ואדריכלית הנוף של כביש 6 השכילה להורות על הטמנת זרעים רבים מספור של הפרח המדהים הזה. וכך, יוצא שכל מי שייסע צפונה לחופשה באתנחתא באפיק – יזכה לראות בדרך המוני פרחים ורודים יפים על גבעול ירוק.