אמנות בגולן לכבוד השנה החדשה

אניעם. שתי מילים שחברו להן יחדיו כדי לבשר על מאבקם של יהודי ברה"מ לשעבר – לצאת לחופשי. לנהוג כיהודים גאים במסורתם בעולם הקומוניסטי הנוקשה האנטי-דתי. המילים המחוברות אניעם – הפכו גם סמל למאבק שלהם לעלות לארץ ישראל, ואפילו במחיר של כליאה בבתי המאסר הסובייטים. ואם לא די בכך, הרי שבמקום שבו עומד היום שליו ונינוח היישוב אניעם – חי פעם נשיא שבט מנשה, ששמו היה… ניחשתם נכון: אניעם.

מבתי הכלא הקומוניסטים לחירות היצירה והאמנות ברמת הגולן
בשנת 1978 הוקם כאן על אדמת רמת הגולן (18 ק"מ מאתנחתא באפיק) יישוב חדש: אניעם. עולים חדשים מברה"מ הגיעו לכאן נרגשים, והחלו לעסוק בחקלאות וגם בהנדסה וגם… באמנות. כיום, ניתן לפגוש את כל הענפים הללו עדיין באניעם, אך מקור הגאווה והפרסום של היישוב הוא בכפר האמנים השוכן בכניסה ליישוב היפה והרגוע. לשם אנחנו מזמינים אתכם לנסוע מאתנחתא באפיק לספוג קצת אמנות מקומית לכבוד השנה החדשה.

מדרחוב של אמנות ושלווה
בהגיעכם לכפר האמנים אניעם אולי תחשבו לרגע שהגעתם לאיזה סיפור מהאגדות. מדרחוב יפה ומטופח עם שדירת עצים ופרחי נוי רבים המקשטים אותה מכל עבר. משני צידי השדרה מבנים יפים וייחודיים עם ספסלים ומסעדות המזמינות את העוברים והשבים לשבת ולהשתלב עם הרוגע של הסביבה והנוף הפראי והיפה כל כך.

חנויות וגלריות של אמנים מקומיים מביאות כל אחת את ייחודה. גלריות לצילום ולציור. גלריות וחנויות ליודאייקה וחפצי נוי. גלריות תכשיטים ייחודיים. ענתיקות וחפצי וינטאג' משוחזרים ביד אמן. קרמיקה ועיצוב בברזל ועוד סדנאות מגוונות לקהל הרחב. אתם מוזמנים להיכנס ולהביט ביצירות האמנות ואפשר גם לפנק את עצמכם לכבוד השנה החדשה, ולקנות לעצמכם או לחברים ומשפחה מזכרת אמנותית מאניעם לכבוד השנה החדשה.

ושתהיה שנה טובה!