אירועי שבועות בעמק ובהר

שבועות זה החג של האיכרים. זה החג של הילדים שאוהבים להשפריץ מים זה על זה. וזה החג של אוהבי התורה – שמקבלים אותה בשמחה כל שנה מחדש. שבועות זה גם החג של אוהבי הגבינות. ובקיצור, שבועות – זה החג של כולם. אנחנו מזמינים אתכם – לבוא אלינו בתקופה הנפלאה הזו. לבוא ולנוח בחדרי האירוח הנפלאים של אתנחתא באפיק, ולצאת מכאן לחגוג את חג השבועות בעמק… ובהר.

תיקון ליל שבועות בעמק
מנהג עתיק הוא שבליל שבועות – נשארים ערים כדי ללמוד. בכך, מתקנים למעשה את חטא העגל, ואת העובדה שרגע לפני שמשה ירד מן ההר עם לוחות הברית – החבר'ה פשוט… נרדמו. בהחלט מביך. וזו הסיבה שבמקומות רבים – נשארים יהודים בארץ ובעולם – ערים ועוסקים בלימוד כלשהו. זה יכול להיות לימוד תורה וזה יכול להיות לימוד בסוגיות שמעסיקות באופן כללי את עם ישראל. העיקר להיות בצוותא. והעיקר ללמוד. והעיקר… להישאר ערים.

בית גבריאל מציעה לכם להגיע בליל מוצאי שבת (ו' בסיון התשע"ט, 8.6.19) הוא חג השבועות – למעגלי שיח ולהרצאות וגם למעגל שירה מקודשת אל מול זריחה.

שבועות בבוסתן בראשית בגולן
בבוסתן בראשית שבעין זיוון כבר מתרגשים לקראת עונת קטיף הדובדבנים, שתהיה בעיצומה בחג השבועות. ב-11-12.6.19 אתם מוזמנים לקטוף שם דובדבנים בעצמכם (ולאכול אותם כמובן) אבל לא רק. בוסתן בראשית מציע גם מגוון פעילויות חגיגיות לכבוד שבועות (בתשלום) – כמו: שזירת זרי פרחים. דוכני מזון מתנובת הגליל. דוכני יצירה. וגם טרקטורונים וסוסי פוני לילדים.

ויש גם כמה פעילויות חגיגיות ללא תשלום – כמו: מתקנים מתנפחים עם מלא מים, אומגה ופארק חבלים, כניסה לפינת החי ושפע פינות ישיבה קסומות בניחוח חג השבועות. וכמובן שאי אפשר שבועות בקיבוץ – ללא תהלוכת ביכורים חגיגית של רכבי המטעים. בואו בשמחה!

חג שבועות שמח מאתנחתא באפיק!