אביב מתעורר - מקום קסום לפיקניק

חג הפסח מבשר את האביב וימי החופש הראשונים בו. כבכל חופשה, לצד השקט והמנוחה מגיעים גם הפקקים, התנועה, העומסים בחיק הטבע, הלחץ והעצבים. כולנו רוצים להגיע לטבע, לעצור את החיים לכמה שעות, ליהנות משמש נעימה, פרחים מרהיבים ולערוך פיקניק במקום פסטורלי ומקסים.

הטבע חובק את היופי, השקט והשלווה. הכינו כל טוּב בצידניות ומפה קלאסית משובצת אדום-לבן, סעו, תיהנו – והשאירו, בבקשה, את הטבע נקי ומטופח גם לאחר לכתכם 🙂

פארק הירדן – עולם שלם של חוויות

נחלים זורמים, טחנות מים עתיקות, טיולי זריחה ושקיעה – מה עוד צריך כדי ליהנות מפיקניק אביבי בפארק הירדן?

הפארק הנו אחד המתחמים הגדולים היפה בצפון. הוא ממוקם בפינה הצפון-מזרחית של הכנרת, לצד אחד האפיקים הראשיים של הירדן. 1,000 דונמים של חורש שמשלב עצי איקליפטוס, זיתים, שזיפים, חרובים ותותים. בכל פינה נחלי מים זורמים, סבך של צמחי מים, טחנות מים עתיקות, מפלונים ושולחנות פיקניק. בסבך הצמחייה נחבאים עופות רבים ובמים שוחים צבים ודגים. הנופשים במקום ימצאו מים זורמים, מקלחות חמות, תאורת חשמל, ספסלי מנוחה, מדשאות גדולות ואפשרות לשכור מקרר. השטח הוכשר להקמת אוהלים באופן עצמאי.

הפארק משלב מגוון אתרים ומתקני נופש ובהם ומסלולי סיור מסומנים.

במהלך ההליכה באמת המים מגיעים המים עד לגובה הברכיים. הטיול יוצא מרחבת הדשא בשביל החוצה את מתחם מתקני השעשועים, דרך חורשה של עצי איקליפטוס, זיתים ודקלים, ומגיע אל טחנות הקמח ששוחזרו על ידי קק"ל.

טחנת הקמח הראשונה שפעלה בכוח המים

המבקרים באתר, מוזמנים לצפות ב-"שכב" וה-"רכב", שהיו חלקיה של טחנת הקמח. סיפורן של טחנות הקמח מתחיל דווקא באישה. היא זו שטחנה כמה פעמים בשבוע בטחינה ידנית את הקמח. הבעל, שרצה להקל על עבודתה, הרכיב מוט על אבני הריחיים, ויצר את אבן ה"רכב" המסתובבת ואבן ה"שכב" היציבה. בתקופת השלטון הרומי הובילו הרומאים את המים באמות גדולות, וכך נוצרה לפני 1,500 שנים טחנת הקמח הראשונה, שפעלה בכוח המים. במקום תמצאו בריכת מים ומבנה האבן של טחנת הקמח,  הבנויים מאבן מקומית. בצל עץ החרוב מקבלים הסברים על אודות הכפר הבדואי-סורי ששכן במקום.